Neden Ofis Mobilyalarını Yenilemeliyiz ?

Çalışanlar, yönetici ve idarecilerin istekleri doğrultusunda nasıl daha verimli olur ve nasıl daha fazla çabaya yönlendirilir ? Bu ve benzeri gibi soruların cevabı tamamen kişilerin motivasyon düzeyleri ile ilgilidir. İnsan çeşitli ihtiyaclara sahip bir varlıktır,bu ihtiyaçların bazısı fizyolojik ve somut ihtiyaçlardır,bir kısmıda gözle görülmeyen ama son derece önem taşıyan manevi ihtiyaçlardır.Bu ihtiyaçların giderilmesi o kişinin performansında direk etkili olur, kişinin motivasyonu artarak verimliliği maksimuma çıkar.


Burda yapılması gereken bireyi motive etmek ve oluşan motivasyon ile kurumların genel amaçlarına uyum sağlanmasıdır.Motivasyon sağlandığı noktada amaca ulaşımda şüphe yok ise bu durumda kurumlarda  motivasyonu sağlamanın en iyi yolları nelerdir ? En geçerli ve etkili ilk yol kişinin işinden sağladığı ücreti arttırmak iken ikinci en etkili yöntem de bireyin çalıştığı ortamdaki mobilyaların kişiye özel olarak yenilenmesi ,oturacağı koltuğun ergonomik ve rahat olmasını sağlamaktır.Çalışırken mobilyasının kişiye özel detay ve konfor sağlaması ,elinin altındaki her özel eşyasını kolaylıkla ulaşabileceği gizli çekmecelere ,masa içi gözlere dosyalarını konsol dolaplarına kendi tasarladığı şekil ve rahata göre diziyor olması ,oturup saatler geçireceği koltuğunun omuz ve boyun ağrısı sorunlarını azaltmasını sağlayacak ergonomide olması şüphesiz bu motivasyonu tahminlerin çok üzerinde arttıracakdır.


Eğer bir kurumun çalışanlarının moral ve motivasyonu yerinde değil ise , rekabet ortamında var olabilmesinin mümkün olmadığını hatırlatarak bu sıkıntıyı yaşayan tüm yöneticiler için geriye dönerek çalıştıkları ortama tekrar göz atmalarının zamanın geldiğini bildirmek istiyoruz ...