Biyografi

Güray Çalışkan Kimdir ?

Güray Çalışkan, Ekimin 11 'i imiş doğduğum gün ,yıllardan 1978 , sabah 07 :00 gibi doğdun sen der valide sultan , çocuklukta cin gibiymişim denilene göre .. Memleketin neresi derler ya ben hep İstanbul demişimdir ,doğduğum büyüdüğüm ,yasadığım yer olduğu için ,aslen Van-Erciş ' e dayanıyor soyumuz , her ne kadar gidip görememiş olsam da..Hareketli ve cin gibi denilen çocukluk yıllarının ardından Acıbadem ilk okulundan mezun oldum,orta okulda Haydarpaşa Lisesine giderek birazda kanı deli gençlerin arasında olaylar olaylar denilecek şekilde mezun oldum,liseyi Oğuzkağan Kolejinde okuduktan sonra , gençlerin hayatının dönüm noktası haline getirilen Üniversite sınavına girdim ve İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü kazandım.3.sınıfa kadar okuduğum İst.Ünv.Jeoloji Müh. Fakültesinden kendi isteğimle ayrılarak  ; Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümüne kayıt yaptırdım ve İşletme bölümünden mezun oldum..Üniversite yıllarında okul ve iş hayatı biraz biraz beraberliğe başlamıştı ama okuldan mezun olduktan sonra bir fiil tabir yerinde ise işbaşı yapmış oldum ..1974 tarihinde babamız İnş. Müh Veysel Çalışkan tarafından kurulan Çalışkan Mobilya bizim ilk işimiz oldu diğer erkek kardeşim aynı zamanda iş ortağım Koray Çalışkan ile birlikte .. tabi ki son işimizde bu olmasını umarım ..

2004 yılında , kolej yıllarından beri hayatın tüm güzelliklerini beraber yaşadığım ,kendisine çok şey borçlu olduğum eşim Elif Altınok Çalışkan ile evlilik imzasını atarak beraberliğimizi ebedi birlikteliğe taşımış olduk , evlilik öncesi 8 sene ile beraber bir ömrü beraber yaşadık ,beraber ağladık beraber güldük mutlu olduk yada beraberce ağladık diye bilirim..Elif de şuan İst.Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Yard. Doç. Doktor ünvanı ile Dekan Yardımcısı olarak  görev yapmaktadır..

Hayatımın son güzelliği de 2011 yılında eşimle aramıza katılan minik Kraliçemiz , Alara hanım olmuştur , kendisi de 16 Eylül 2011 doğumlu ve kendisinin ilk aşkı ben ,benim son aşkımda o olarak tarihe adını yazdırmıştır ..

Son olarak ; Sevgi eylem gerektirir dedim ve sonuna kadar uyguladım hayatım boyunca ; gösterilemeyen yada hissettirilemeyen güzel duygunun pek de işe yaramadığını düşünmüşümdür hep , ticaret ve iş hayatında ise bu işi babamızdan aldığımız iş disiplini ve terbiye ile yürütmeye özen göstermişizdir ; ticarette ana strateji doğruysa yapılacak sayısız hata bile başarıyı engelleyemez mantığı ile devir aldığımız bayrağı sektörün öncü kurumları arasına getirdiğimiz kanaatindeyim, şuan pazarın en değerli yerlerinde faaliyet gösteren 7 mağaza, yurt dışı satış noktaları  ve Kaynarca Osb de  16.000 m2 lik alan üzerine kurulmuş olan fabrikamız ile bu işi bizden sonraki nesile taşınabilecek en iyi noktadan teslim ederek emeklilik hayatına geçiş yapma planındayım..

Sayfamı ziyaret eden herkese ,sevgi ,saygı ve selamlarım ile ….